Zbiórka rozpoczynająca rok harcerski

Moje drogie! :)
Pozostało nam jeszcze kilka wakacyjnych dni, a tym czasem chciałabym poinformować Was o zbiórce Kręgu rozpoczynającej rok harcerski 2012/2013, która odbędzie się 8 września.
Spotykamy się o godzinie 9:30 pod SP 42(z basenem ;)) w mundurach galowych. Przewidywany czas trwania, to około 2 godziny.
Mam nadzieję, że będę mogła zobaczyć Was wszystkie

Piszcie w komentarzach czy będziecie:)

Czuwaj!
Dewajtis

Na koniec jeszcze nasze obozowe zdjęcie:)

 

Końcówka wakacji:)

Obóz i spotkanie poobozowe już za nami. Zdjęcia z tych i innych wydarzeń niezmiennie do obejrzenia w galerii:). Zanim jednak rozpoczniemy kolejny rok harcerskiej pracy i zabawy oraz szkolnych zmagań, czeka nas jeszcze 2,5 tygodnia beztroski i spania w nadmiarze;). Życzę nam wszystkim, aby te ostatnie dni sierpnia były pogodne i dobrze wykorzystane. Abyśmy 3 września stawiając się w szkole(a 8 września stawiając się na zbiórce) czuły się naprawdę wypoczęte i gotowe do pracy przez cały rok! :)

Dewajtis

Sprawy bardzo bieżące

1. Nie wolno mówić źle o kimś, poza przypadkiem, gdy mówi mu się to w cztery oczy.Jeśli sprawa dotyczy wszystkich, można omawiać ja w szerszym gronie, lecz z udziałem osoby, której stawia się zarzuty.
2. Mówienie złośliwe i intryganckie jest zakazane.
3. Sprawa powierzona w tajemnicy jednej lub większej ilości osób nie może być przekazywana osobom spoza tego grona – chyba, ze jest na to zgoda osoby powierzającej tajemnice.
4. Należy zawsze mówić prawdę lub nie mówić nic.
5. Nie wolno wracać po raz drugi do spraw już raz wyjaśnionych i zamkniętych.
6. Nie należy pielęgnować w sercu uraz. Wszelkie sprawy nieprzyjemne należy starać się wyjaśniać od razu i do końca – bez niedomówień.
7. Nie wolno dawać innym do zrozumienia, ze jest się kimś lepszym.

 

Powyżej możecie przeczytać tekst Konwencji Szczenurskiej, jednego z głównych dokumentów naszego Kręgu. W odniesieniu do niego proszę, aby osoby, które mają jakieś problemy, wątpliwości i przede wszystkim pretensje zwracały się bezpośrednio do osób, z którymi można te sprawy wyjaśnić, a nie do bliżej nieokreślonej grupy odbiorców. Aby uwagi miały wymiar konstruktywny(a chyba o to chodzi), dobrze by było gdyby ich nadawcy nie przybierani fałszywej osobowości, tylko wzięli odpowiedzialność za wypowiadane(wypisywane) słowa.

Ponadto nadmienię- jeśli ktoś miałby ku temu wątpliwości- że głównym celem kadry drużyny jest zapewnienie dobra jej członkiniom. Każdy głos, każde zastrzeżenie będzie wzięte pod uwagę i rozpatrzone. Z każdej sytuacji będziemy szukać wyjścia, o ile tylko ten, komu coś się nie podoba zgłosi się z tymi pretensjami bezpośrednio do kadry, zamiast szantażować nas na stronie internetowej.

Jeśli ktoś nie ma tyle odwagi aby podpisać się pod swoimi uwagami, niech składa zażalenia anonimowo mailem na adres: 4ngdhkocanka@gmail.com  i powstrzyma się od manifestowania w bardzo nieharcerski sposób swojego niezadowolenia w internecie.

 

Czuwaj!
Dewajtis