Biwak drużyny!

Witam Was! :)
W ogromną przyjemnością chciałabym Was poinformować o tym, że nasz Kocankowy zegar już tyka i już odmierza czas do grudniowego biwaku! Nie jest to jednak zwyczajny biwak, lecz biwak drużyny, który odbywa się tylko raz do roku i który dostarczy nam niezapomnianych wrażeń! :)

Poniżej znajduje się odnośnik do karty informacyjną ze zgodą rodziców na uczestnictwo w biwaku.
UWAGA:  ZMIANA MIEJSCA BIWAKU! 


Mam nadzieję, że stawimy się w pełnym składzie!

Trzymajcie się ciepło w te chłodne dni i nie ważcie się zachorować na biwak! :)

Czuwaj!
Dewajtis

 

11.11!

Moje kochane! :)

W 1795r. państwo polskie przestało istnieć. Nasze terytoria zostały włączone do Rosji, Niemiec i Austrii. Początkowo Polakom wydawało się, że prędko odzyskamy z powrotem nasze tereny. Jednak mijały lata i dziesięciolecia, a Polacy wciąż byli zbyt słabi, żeby wygrać walkę z zaborcami. Dopiero po 123 latach niewoli, czyli w roku 1918r. udało nam się uzyskać niepodległość dzięki przywódctwu i taktyce Józefa Piłsudskiego.

W najbliższą niedzielę, tj. 11 listopada obchodzić będziemy 94. rocznicę tego wydarzenia. Chcemy wspólnie cieszyć się tym, że odzyskaliśmy naszą ojczyznę i teraz możemy w niej żyć oraz złożymy hołd tym, którzy w obronie Polski oddali swoje życie. W związku z tym, jako harcerze weźmiemy udział w gdyńskich obchodach odzyskania niepodległości.

Spotykamy się o godzinie 9:50 pod kościołem p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa(niedaleko C.H. Batory). Wspólnie będziemy uczestniczyć we mszy świętej harcerskiej, a następnie weźmiemy udział w gdyńskiej paradzie niepodległości(na ul. 10 lutego). Jeśli ktoś nie ma możliwości, żeby dotrzeć na 9:50 może czekać pod kościołem o 11:00. Spotykamy się oczywiście w mundurach galowych!

Zachęcam Was wszystkie do przybycia, bo wszystkie jesteśmy Polkami i to powinna być sprawa ważna dla każdej z nas:).

Czuwaj!
Dewajtis

Zdjęcie z parady w 2011r.