Po sprzątaniu świata

Moje kochane!
Jak się przekonałyście przeprowadzając ankietę, bardzo wiele osób myśli o ochronie środowiska i segreguje odpady. Niestety co innego mogłyśmy zaobserwować z lesie. Zebrałyśmy około 30 worków śmieci w pół godziny na tak małym terenie! Aż strach pomyśleć ile śmieci znalazłybyśmy idąc dalej. 

Czy wiecie że…
Kartka papieru rozkłada się około pół roku,

Niedopałek papierosa 5 lat,
Plastik i metal nawet 1000 lat
A szkło 4000 lat!!!

Pomyślcie ile dobrego zrobiłyście podnosząc każdą butelkę, siatkę, czy puszkę!

Dziękuję Wam za przybycie i pomoc :)

Czuwaj!
Dewajtis

Sprzątanie świata! :) +BOMI

Dziewczęta!
Dziękuję Wam wszystkim za udział w biwaku namiestnictwa harcerek. Mam nadzieję, że -tak jak ja- świetnie się bawiłyście :). Zdjęcia powoli się dogrywają i już wkrótce będą do obejrzenia w galerii :).

Dla tych, które chcą zarobić jeszcze jakieś pieniądze na obóz istnieje taka szansa w najbliższy piątek. W godzinach 16-20 będzie pakowanie zakupy w  Bomi w gdańskim Madisonie. Ja niestety nie mogę się pojawić, ale będzie z Wami Calineczka i Dzidzia. Zgłaszajcie się do swoich zastępowych, jeśli chcecie przyjść!

A opórcz tego, chcę Was wszystkie zaprosić na zbiórkę drużyny, która odbędzie się 27 kwietnia. Postaramy się na niej uczynić gdyński las trochę mniej zaśmieconym :). Spotykamy się o 10:00 na pętli Dąbrowa Tesco
w mundurach galowych.
Każda

z Was niech weźmie parę gumowych rękawiczek!

 

Czuwaj!
Dewajtis

Informacje o biwaku :)

Dziewczęta!
Minął weekend i udało nam się porozumieć ze szkołą, w której odbędzie się nasz biwak. W związku z tym, poniżej możecie pobrać kartę informacyjną wraz ze zgodą, którą -jak zawsze- należy oddać w dniu wyjazdu :).

Mam nadzieję, że kiedy spotkamy się 19 kwietnia, będzie już prawdziwa wiosna! :)

Czuwaj!
Dewajtis

Biwak namiestnictwa harcerek

Witajcie dziewczęta!
Już za dwa tygodnie odbędzie się biwak namiestnictwa harcerek! :) Wezmą w nim udział zatem wszystkie żeńskie drużyny z naszego Kręgu, czyli 2NGDH „Konwalie”, 18NGDH „Veris”, 97NGZH „Fluenti” no i oczywiście 4NGDH „Kocanka”! :)

Biwak odbędzie się w terminie 19-21 kwietnia. Nie mamy jednak jeszcze stuprocentowego potwierdzenia od szkoły, dlatego pewna informacja o miejscu, podana będzie trochę później :). Najpewniej jednak, biwak odbędzie się na terenie naszego pięknego miasta. Karty informacyjne wraz ze zgodami będą dostępne na stronie dopiero po weekendzie. Przepraszam Was za to opóźnienie.

Mam nadzieję, że wszystkie się zjawicie :)

Czuwaj!
Dewajtis

 

W kwietniowych zaspach :)

Dziewczęta!
Cieszę się, że stawiłyście się tak licznie na zbiórkę alarmową :). Mam nadzieję, że zdążycie jeszcze trochę odpocząć przed powrotem do szkoły. W najbliższy weekend odbędą się zbiórki zastępów, a ze mną zobaczycie się na biwaku w przedostatni weekend kwietnia. Mam nadzieję, że nie będzie już śniegu :).

Czuwaj!
Dewajtis