Majówka

Na dworze jest już zupełnie ciepło, w powietrzu czuć, że zbliża się majówka. Nie idziemy do szkoły, nie spotykamy się na zbiórkach, ale należy pamiętać dlaczego jest wolne.
1 maja obchodzimy Święto Pracy, 2 maja Dzień Flagi RP, a następnego dnia
Święto Konstytucji 3 Maja. Będziemy obchodzić rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Uchwalił ją Sejm Czteroletni w 1791r., czyli już po pierwszym rozbiorze Polski. Ustawa wprowadzała wiele reform, które miały usprawnić funkcjonowanie państwa. Między innymi zostało zniesione liberum veto i wprowadzono trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.

Pamiętajmy o wywieszeniu flagi w taki ważny dzień!Konstytucja 3 Maja

Czuwaj!
Calinka

Służba Wielkopiątkowa

Dziewczyny!
Jak widać strona znowu działa i mam nadzieję, że tak już pozostanie :). Jeszcze raz dziękuję Wam za super zabawę na Biwaku namiestnictwa harcerek. Zdjęcia już powoli się wgrywają, więc dziś powinny być. Kolejny biwak- tym razem z chłopakami- już w maju.

Przypominam, że spotykamy się na służbie wielkopiątkowej(18.04.2014) o 10:00 pod wejściem do kościoła o.o Franciszkanów na Wzgórzu Św. Maksymiliana w MUNDURACH GALOWYCH. Powinnyśmy skończyć około 12:00. Liczę na Waszą obecność!

Czuwaj!
Dewajtis

SONY DSC