Po biwaku :)

Moje kochane! 
Kolejny – już drugi – biwak w tym roku harcerskim za nami! Mam nadzieję, że dobrze się bawiłyście i nikt się nie rozchoruje, mimo tego jak było zimno  :).
W tym tygodniu na zbiórkach zastępów trochę służby -będziemy sprzątać zapomniane groby. Informacje o zbiórkach już wkrótce pojawią się pod odliczaniem do zbiórki drużyny :).

Czuwaj!
DewajtisDSC04520

Biwak – mała zmiana!

Dziewczęta! :)
Już za parę dni spotkamy się wszystkie razem na biwaku Kręgu z INO. Jednak nastąpiła mała zmiana, dotycząca godziny powrotu! Będziemy w Gdyni Głównej o 13:30.
Przypominam również, że na biwaku odbędzie się pożegnanie Kropki i Seli, więc możecie się zastanowić za co chcecie im podziękować i co powiedzieć :). Poniżej informacja od organizatorów :).

Czuwaj!
Dewajtis

biwak

Dzień Chłopaka 4+7

Dziewczęta!
Mimo iż 30.09 już dawno za nami, to nasze harcerskie obchody Dnia Chłopaka dopiero się odbędą! :) Imprezę organizujemy oczywiście dla naszych zgrupowaniowych chłopców z 7 NGDH „Skorpiony”. Zbiórka odbywa się 19 października, czyli nietypowo, bo w niedzielę, a rozpoczynamy ją wspólnym uczestnictwem w mszy harcerskiej. Spotykamy się o 9:30 przy wejściu do dolnego kościoła parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni w mundurach galowych. Całość potrwa do 14:00. Przypominam, żebyście zabrały to, o czym mówiły Wam Wasze zastępowe i nie zdradzały nic z tego co przygotowywałyście na zbiórkach :).

Przypominam również o zgłoszeniach na biwak, na które także czekamy do 19 października!

DSCN5434Na zachętę przed Dniem Chłopaka, zdjęcie z Dnia Kobiet, który zorganizowali nam chłopcy :)

Czuwaj!
Dewajtis

 

Kolorowy październik

Moje dziewczęta!
Rozpoczął się październik, drugi miesiąc roku harcerskiego. Na dworze coraz zimniej, a dni trwają coraz krócej, ale mimo to słońce ślicznie świeci, kolorując liście na drzewach. Nie mogę się już doczekać, kiedy w końcu wszystkie będą żółte i czerwone :).

W najbliższy weekend ostatnie zbiórki zastępów przygotowujące do biwaku INO. Mam nadzieję, że po nich wszyscy będą już potrafili posługiwać się kompasem i mapą, bo te umiejętności bardzo Wam się przydadzą! :)
Tydzień później razem z 7 NGDH „Skorpiony” świętować będziemy Dzień Chłopaka, a w kolejny weekend – już za niecałe 3 tygodnie – odbędzie się biwak Kręgu! :) Karty informacyjne ze zgodami do pobrania po lewej. DSC08202

Mam dla Was jeszcze jedno ogłoszenie. Z radością podaję do wiadomości, że już wkrótce w naszej drużynie powstanie czwarty zastęp o nazwie Chabry :). Mam nadzieję, że nie będziemy musiały długo czekać na moment, kiedy obok czerwono-czarnego, fioletowego, żółtego i czarno-zółtego, pojawi się niebieski proporzec Chabrów :).

i728985

Czuwaj!
Dewajtis

 

1% – dziękujemy :)

W imieniu całej „Kocanki”, chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, którzy przekazali nam w tym roku 1% podatku. Jest ich bardzo wielu! :) Dziękujemy, że darzą nas Państwo zaufaniem i za wszelkie wsparcie, które od Państwa otrzymujemy. Drużyna harcerska nie może sprawnie działać bez pomocy rodziców i bardzo się cieszę, że my możemy zawsze na Państwa liczyć :).

IMG_7281