O nas

Kocanka na obozie Za

Kocanka na obozie w Zawadach w 2015r.

4 Niezależna Gdyńska Drużyna Harcerek „Kocanka” im. Olgi Drahonowskiej- Małkowskiej istnieje od 2000r., czyli już od siedemnastu lat! Przez ten czas, siłą rzeczy, wytworzyło się bardzo dużo kocankowych obrzędów i zwyczajów, które ciągle ewoluują. Można nas poznać po tym, że wyciągamy na wierzch nasze piękne chusty, raz do roku każda z nas nosi warkoczyki zawiązane żółtą muliną, a druhna, która poprzedniej nocy złożyła przyrzeczenie, bezczelnie chodzi sobie z wiankiem z kocanki, zamiast rogatywki, na głowie :). Przy naszej drużynie działa 12 Niezależna Gdyńska Gromada Zuchowa „Nibylandia” oraz 50 Niezależna Gdyńska Gromada Zuchowa „Atlantyda”, które co roku zasilają nasze szeregi nowymi druhnami(byłymi zuchnami) :).

ZHP? ZHR?
Ani to, ani to! Działamy w ramach Kręgu Harcerskiego  „Drzewo Pokoju”. Jest to Organizacja Pożytku Publicznego, działająca na terenie Trójmiasta, więc można na nas przekazywać 1% swojego podatku, co czego serdecznie zachęcamy :). Zgodnie ze statutem, w wychowaniu kładziemy nacisk na wartości religijne, prorodzinne, patriotyczne i przyrodę.

Jak działamy?
Spotykamy się w soboty. Przeważnie na zbiórkach zastępów, ale czasami także na zbiórkach drużyny, biwakach, zimowiskach i oczywiście obozie!  Bawimy się, zdobywamy nowe umiejętności, zawieramy przyjaźnie i pomagamy innym. Jesteśmy ostatnimi czasy bardzo wesołą drużyną i staramy się śmiać z przeciwności losu.

Obecnie nasza drużyna należy do Szczepu Drużyn Harcerskich „Macierzanka”

 

Życie jest zbyt krótkie, żeby nie być w „Kocance”! :)

Bez tytułu

Podobóz „Dobranoc”, obóz Zawady 2015

Jedna myśl nt. „O nas

Dodaj komentarz