Relacja z wizyty na Ukrainie

Ostatni weekend września cztery najstarsze Kocanki  spędziły w miejscu, gdzie rodziło się polskie harcerstwo, na terenach dzisiejszej Ukrainy. Wraz z zastępcą komendanta Kręgu- phm. Pauliną Pakur „Pestką” oraz reprezentacją Harcerskiej Gromady Wilków, wzięliśmy udział w Zlocie „Kniazyj Lew 2013” orgazniowanym przez hufiec Lwów.

Odwiedzone przez nas miejsca:

BESKID SKOLSKI
W czasie trwania zlotu Ukraińskiej Orgzanizacji Skautów, byliśmy zakwaterowani w domu turysty na terenie Beskidu Skolskiego. To tutaj odbywały się pierwsze polskie kursy skautowe organizowane przez Andrzeja Małkowskiego. Okoliczne tereny są niezwykle piękne, ale przede wszystkim dzikie. Nie ma tu szlaków, ani turystów.

LWÓW
Ponadto zwiedziliśmy miasto w którym narodziło się harcerstwo, czyli Lwów. To tutaj uczyli się i poznali Małkowscy. To tu, Andrzej przetłumaczył książkę Baden Powella „Scouting for boys”. To tutaj był wydawany „SKAUT” i tu powstały pierwsze polskie drużyny skautowe(w tym drużyna im. Emilii Plater, prowadzona przez Olgę Małkowską).

Katedra Lwowska
W Katedrze Lwowskiej wzięliśmy udział w mszy świętej w języku polskim. Znajduje się tutaj tablica poświęcona pamięci Olgi i Andrzeja Małkowskich.

 

 

Cmentarz Orląt Lwowskich
Kolejnym ważnym miejscem, które odwiedziliśmy był cmentarz Orląt Lwowskich. Orlęta Lwowskie, byli to Polacy, mieszkańcy Lwowa, którzy oddali swoje życie w obronie obleganego przez wroga miasta.
Ów cmentarz jest częścią wielkiego cmentarza Łyczkowskiego, na którym leżą także takie osobistości jak Julian Konstanty Ordon, Maria Konopnicka czy Gabriela Zapolska.

 

Pomnik Adama Mickiewicza
Kolejną rzeczą, którą trzeba zobaczyć odwiedzając Lwów jest pomnik Adama Mickiewicza. Pokazując się w mundurach w centrum miasta, wzbudziliśmy niemałe zainteresowanie. Co rusz ktoś na ulicy robił nam zdjęcie z ukrycia lub prosił o zapozowanie ze sobą.

 

Te cztery dni spędziłyśmy bardzo intensywnie. Były one dla nas żywą lekcją historii i niezapomnianym przeżyciem.

Dzidzia, Calina, Hela, Dewajtis

Biwak z INO

Witajcie, dziewczęta! :)

Na ostatnich zbiórkach zastępów uczyłyście się orientowania mapy, korzystania z legendy oraz rozpoznawania znaków patrolowych. Przed Wami kolejne dwie zbiórki z zakresu terenoznawstwa, które mają Was przygotować do corocznej imprezy, którą jest nadchodzący biwak Kręgu z imprezą na orientację, zwaną w skrócie „INO”.
Biwak odbywa się w terminie 11-13 października. Karta informacyjna wraz ze zgodą na wyjazd znajduje się po lewej stronie, tuż pod informacją o zbiórkach zastępów.

Na liście rzeczy do zabrania, znajdziecie śpiewnik i koszulkę drużyny. Jeśli ktoś nie ma jeszcze którejś z tych rzeczy, może ją zamówić u swojej zastępowej na zbiórkę lub biwak. Cena: koszulka 20zł,
śpiewnik 4zł.

A już w sobotę na zbiórkach zastępów będziecie mogły pobawić się trochę ośmioma nowiutkimi kompasami drużyny! :)

Czuwaj!
Dewajtis

Konkurs rozstrzygnięty!

Czuwaj!
W konkursie obrazkowym wzięło udział aż 20 osób, w tym 15 z „Kocanki”! Dziękuję Wam wszystkim za udział :). Wasze wyniki sprawdzicie kilkajć w prostokąt poniżej. Maksymalnie można było uzyskać 30punktów.


Poprawne odpowiedzi: 1.Dewajtis, 2.Nacia, 3.Dzidzia, 4.TV, 5.Leja, 6.Pantera, 7.Sela, 8.Bandzio, 9.Abi, 10.Bunny, 11.Koala, 12.Zimna, 13.Kropka, 14.Delma, 15.Maleństwo, 16.Bella, 17.Malina, 18.Nika, 18.Sówka, 20.Puma, 21.Emma, 22.Cheetah, 23.Calineczka, 24.Janka, 25.Fanta, 26.Foka, 27.Truskawka, 28.Szczypiorek, 29.Łania, 30.Krysia

Nagrody na biwaku za 2,5 tygodnia! :)

Czuwaj!
Dewajtis

Przytulna dąbrowska piwnica

Dzisiejsze popołudnie OCH spędziło w pewnej piwnicy na Dąbrowie. Naszym celem było uczynienie jej trochę bardziej przytulnym miejscem, w którym z ochotą będziemy mogły spędzać sobotnie poranki, kiedy temperatura spadnie poniżej zera. Poduszki do siedzenia, dywan, pamiątki na ścianach i półkach, ręcznie dekorowane ramki i pudełka, kolorowe kubeczki na napoje, tablica korkowa czekająca na zdjęcia, błękitny abażur- tak od dziś wygląda nasza harcówka drużyny! :) Pewnie nie możecie się doczekać, aby ją odwiedzić. Tymczasem mały przedsmak w postaci zdjęcia :)

Czuwaj!
Dewajtis

KONKURS!

Uwaga, konkurs! :)
Każdy z trzydziestu obrazków, które tu widzicie jest ilustracją do przezwiska harcerki z naszej drużyny. Waszym zadaniem jest odkrycie, który obrazek przedstawia którą harcerkę. Odpowiedzi można wysyłać do niedzieli(22.09) do 22:00 na adres mailowy 4ngdhkocanka@gmail.com. Cztery dziewczyny, które rozpoznają najwięcej osób otrzymają nagrody na biwaku za trzy tygodnie :)

Powodzenia!
Dewajtis

Osoby do dopasowania:
Abi, Bandzio, Bella, Bunny, Calineczka, Cheetah, Delma, Dewajtis, Dzidzia, Emma, Fanta, Foka, Janka, Koala, Kropka, Krysia, Leja, Łania, Maleństwo, Malina, Nacia, Nika, Pantera, Puma, Sela, Sówka, Szczypiorek, Truskawka, TV, Zimna

Zadania międzyzbiórkowe

Dziewczyny!
W sobotę na zbiórkach zastępów dostałyście kartki z zadaniem, które macie wykonać na kolejną zbiórkę(21.09). Teraz takie zadania otrzymywać będziecie co tydzień i za zrobienie każdego będziecie mogły otrzymać dodatkowe punkty do punktacji całorocznej. Dla osób, których nie było na zbiórce i tych roztrzepanych, które wszystko gubią, zadanie będzie się ukazywać także na stronie drużyny w zakładce ZiW. Zadanie z wczorajszej zbiórki już tam na Was czeka:)

Czuwaj!
Dewajtis

Dziewczęta!
Jak pewnie wszystkie się dziś przekonałyście, wrzesień nas nie oszczędza. Kalendarzowa jesień zaczyna się dopiero 23.09, ale tę pogodową, możemy już dziś poczuć na własnej skórze. Wakacje dobiegły końca, a deska z naszej bramy kocankowego podobozu bezpowrotnie zawisła na mojej ścianie. Ale nic się nie martwcie! Już w sobotę będziecie mogły powspominać trochę wspaniały wakacyjny czas na zbiórkach zastępów :)

Trzymajcie się i nie chorujcie!

Czuwaj!
Dewajtis

Rok rozpoczęty :)

Dziewczyny!
       Pierwsza zbiórka w tym roku harcerskim już za nami. Teraz czeka nas szereg zbiórek zastępów, przygotowujących do jesiennego biwaku Kręgu z INO(imprezą na orientację), który już za miesiąc!
       Informacje o każdej zbiórce zastępu będziecie mogły znaleźć na stronie drużyny po lewej stronie. Z nowości nastąpi także mała rewolucja związana z zadaniami międzyzbiórkowymi o których więcej napiszę już wkrótce :).
       Mam małe problemy techniczne i nie mogę chwilowo utworzyć albumu ze zdjęciami z przedwczorajszej zbiórki, dlatego dziś tylko taki mały przedsmak :)

Czuwaj!
Dewajtis